vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 17 mesaje
    12 Oct 2010, 19:51
    0 0
    Buna! Eu am primit mail de la Laslat azi... in jur de ora 13, abia acum l-am vaz Pt mine raspunsul este pozitiv a mai primit cineva mail??
  •  
    • 411 mesaje
    12 Oct 2010, 20:11
    1 0
    i made it !!! yuhuuuuuuuuuu
  •  
    • 411 mesaje
    13 Oct 2010, 18:17
    0 0
    mai merge cineva maine la interv final la wizz?
  •  
    • 10 mesaje
    13 Oct 2010, 19:58
    0 0
    O sa ma si eu interviu pt recrutare la Wizz Air si sunt foarte emotionata. Am si o mica intrebare: ne testeaza si la o alta limba straina in afara de engleza? ca sa stiu daca e nevoie sa repet putin
  •  
    • 411 mesaje
    14 Oct 2010, 22:23
    0 0
    a fost ok azi la intevriu la WIZZ, cam 10min fiecare, a decurs ca un interviu basic pt orice angajare:

    - de ce vrei sa lucrezi cu noi?
    - povesteste-mi un moment dificil cu un client?
    - ce slabiciuni ai?
    - cum vezi critica?
    - de ce sa te alegem pe tine? etc.

    partea buna e ca daca iau, INCEPEM TRAININGUL PE 2 NOIEMBRIE !!
    deci era la deruta faza aia cu " nu avem de fapt locuri vacante".

    o sa ne anunte saptamana viitoare pe mail mi-as dori sa iau, as avea o certitudine ca in decembrie deja zbor si, ramanand in tzara imi termin si eu ultimul an la master.

    oricum, ma duc si la emirates pe 30oct sa vad cum ma descurc si unde ajung.
  •  
    • 17 mesaje
    15 Oct 2010, 10:22
    0 0
    Felicitari pt Wizz, Model_Wannabe! Pare ca a fost destul de usor interviul. As fi vrut sa merg si eu, dar am aflat prea tarziu de interviu si stiam ca e doar cu invitatie asa ca nu m-am dus, n-am vrut sa dau buzna neinvitata si eu tot ultimul an la master sunt, si Wizz ar fi picat numai bine pt mine, impacam si capra si varza ... DAR abia astept interviul cu Emirates, sunt tare curioasa cum se va desfasura, cate am ramas etc etc... can't wait!
  •  
    • 411 mesaje
    15 Oct 2010, 10:26
    0 0
    vezi ca mai este pe 19oct, eu zic sa te duci. si la mine p 30sept, au venit fff multi stiind ca e open day. go for it!

    e bine sa am o alternativa. la emirates daca e sa ajungem la interv final, in 4-5sapt DAC primim golden call, am acceptul sa incepem testele medicale si vaccinurile, si apoi DACA le treci, mai dureaza 2-3 sapt pana iti dau final approval...si probabil plecam in febr spre dubai,

    asa, la wizz, daca primesc mail marti, am certitudinea ca incep sa lucrez.

    o sa analizez ambele optiuni. pup
  •  
    • 17 mesaje
    15 Oct 2010, 11:11
    0 0
    Pai si cum?? Le-a primit si pe fetele fara invitatie? Intr-un fel e bine... dar, totusi, daca asa s-a intamplat, nu e tocmai corect fata de cele care au primit invitatie ... Si acum pe 19 oct ce e? OD sau nu? Si mai bine zis... unde e?
    Wow! luna asta e plina de interviuri ) Wizz, Emirates, Qatar ...
  •  
    • 411 mesaje
    15 Oct 2010, 11:27
    0 0
    Da, pentru ca multi au aflat asta de la baza si s-au dus asa. Nu au intrebat recruiterii de invite, daaaaaaaar cum a ajuns tipa acolo ne-a spus ca nu sunt locuri vacante si ei recruteaza doar in ideea in care vor avea mai incolo niste locuri ... probabil au mizat sa mai plece din lume acasa, ca eram peste 200 ...

    eu nu stiu mai mult despre a 2a recrutare, vad ca userul Calypso merge la recrutare.

    Eu stiu doar ca de pe 15dec vine aeronava noua.
  •  
    • 411 mesaje
    15 Oct 2010, 11:28
    0 0
    http://www.doingbusiness.ro/ro/stiri-afaceri/19021/wizz-air-isi-mareste-capacitatea-de-transport-din-bucuresti-din-15-decembrie
  •  
    • 17 mesaje
    15 Oct 2010, 12:30
    0 0
    Ok! Thanx a lot!
  •  
    • 31 mesaje
    16 Oct 2010, 11:45
    0 0
    pt model_ wannabe:
    felicitari pt reusita interviurilor de pana acum. nu vreau sa te influentez cu nimic, dar daca vei avea noroc sa fii accepta de Emirates gandeste mai bine oferta lor in fata celor de la Wizz. e adevarat ca e un avantaj sa fii in tara si sa-ti termini masterul, dar Emirates ofera sanse extaordinare. si cei care lucreaza la Qatar tintesc sa lucreze la Emirates, si cei care sunt la Etihad.

    daca doresti sa calatoresti prin lume si sa faci si ceva bani....Emirates is the choice

    daca doresti te plimbi cu avionul si sa ramai in tara atunci Wizz e varianta.

    http://avavoom.livejournal.com/

    bafta in continuare sa iei ambele intreviuri si sa ai posibilitate de a alege.
    .
  •  
    • 411 mesaje
    16 Oct 2010, 20:33
    0 0
    merci de sfat.

    stii ca si eu gandesc la fel, dar e riscul sa le pierd pe amandoua, fugind dupa emirates.

    daca iau la wizz, pe 2 incep traingul si semnez cu ei; daca plec in mai putin de 1an, trebuie sa le restitui banii investiti in mine, cam 1000euro.

    la emirates daca ajung pana la interviul final, nu aflu pe moment, aflu in 5-6saptamani, apoi imi dau ei acordul sa fac medicals si daca sunt ok si astea, o sa am date of joining prin februarie..

    e cam aiurea ca se suprapun.... si eu vreau emirates, iti dai seama, la wizz nici nu am layovers, dar lucrez practic doar jumatate de luna, sunt multe zile libere...
  •  
    • 1 mesaje
    16 Oct 2010, 23:05
    0 0
    Merge cine la open Day QATAR AIRWAYS in 23 Octombrie?
  •  
    • 19 mesaje
    20 Oct 2010, 10:40
    0 0
    daca stie cineva ,care e limita lor de varsta la emirates
  •  
    • 411 mesaje
    20 Oct 2010, 19:34
    0 0
    am luat la wizz air !!!!!!!!!!! yuhuuuuuuuuuuu
    am vizita medicala pe 26 si pe 2 noiembrie incep trainingul!!
  •  
    • 411 mesaje
    20 Oct 2010, 19:35
    0 0
    melaclaudia, au angajat si persoane de 34-35 de ani. desigur ca ei nu pun pe site o limita de varsta , pt ca ar fi discriminatoriu, dar sunt sanse si la cei care au peste 30.

    varsta minima este 21, asta stiu sigur.
  •  
    • 14 mesaje
    21 Oct 2010, 19:39
    0 0
    la qatar e open day?
  •  
    • 17 mesaje
    22 Oct 2010, 19:39
    0 0
    Da. La Qatar e OD

    Congrats, model_wannabe!
  •  
    • 31 mesaje
    24 Oct 2010, 11:29
    0 0
    varsta superioara este de 32 ani la Emirates, sau cel putin asa stiu. cred ca informatia aceasta o am de pe pagina lor oficiala. in cazul persoanelor cu experienta in domeniu e posibil ca varsta aceasta sa fie alta.

    felicitari pt reusita model_wannabe la Wizz! atentie la contractul pe care il semnezi sa nu se stipuleze o perioada de 6 luni sau un an in care sa nu poti lucra la alta companie aeriana. bafta si la Emirates!