vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 14 mesaje
    29 Sep 2010, 16:49
    0 0
    dar nu stiu sigur inca e mic nici nu e in zona vizibila ,dar cred ca l-as scoate daca ajung spre sfarsit ...
  •  
    • 11 mesaje
    29 Sep 2010, 17:15
    0 0
    daca nu este vizibil, atunci nu ai motiv sa il scoti. (eu mai am 2, unul pe spate si unul in zona abdomenului) in cazul in care trebuie scos, recuperarea dureaza cam o luna la fiecare sedinta cu laser.
  •  
    • 411 mesaje
    29 Sep 2010, 18:19
    0 0
    fetelor care mergeti main, multa bafta!!!
    eu mai caut pe net diverse despre interviuri la wizz si ma culc devreme sa fiu fresh maine, ca va tine toata ziua... adica eu sper sa ajung sa ma tina acolo pana la final
  •  
    • 11 mesaje
    29 Sep 2010, 19:03
    0 0
    Ar fi super daca ne-am putea recunoaste maine, am mai scapa de emotii
  •  
    • 411 mesaje
    29 Sep 2010, 21:59
    0 0
    mitzi, add me

    sexxy_love_goddess

    later edit: e stupid idul meu, i know
  •  
    • 11 mesaje
    30 Sep 2010, 20:04
    0 0
    buna fetelor! daca pana la ora asta nu ati postat nimic, inseamna ca sigur sunteti la interviu! BV
  •  
    • 9 mesaje
    30 Sep 2010, 21:01
    0 0
    hello...girls....am trecut si eu o fuga p l wizz azi...geee.....200 persoane...am plecat...n am putut sta...insa as vrea sa stiu cine a luat...si cum a fost..etc
  •  
    • 411 mesaje
    30 Sep 2010, 22:10
    1 0
    wow, tocmai am venit de la wizz.
    am ajuns la 10 acolo si am plecam la 9 seara din fericire am ramas printre cei alesi pt interviul final care va fi pe 13-14octombrie.

    din 192 am ramas vreo 20.
    prima proba: prezentare scurta in 2min.

    proba 2: individual tre sa convingi un anume tip de pasager (mama cu baby, soldati, preot, stewardesa de la alta companie, businessman, directori wizz) sa cumpere ceva din catalogul wizz it (mancare, bautura, parfumuri, cosmetice, jucarii)

    proba 3: echipe de cate 5 in care trebuia sa rezolvi o problema de logica, gen lui x ii place sa inoate, dar nu locuieste in londra. y e de profesie chimist si in timpul liber face surf. z nu e din nici paris nici din brussels dar face nush ce ... si trebuie sa gasesti pt cele 5 personaje place, job si favorite sport.

    fiecare proba a fost eliminatorie. s-a tot triat pana am ajuns 20 si am intrat sa ne prezinte compania, conditiile, date despre training. abia acum la final am lasat cv-urile si ne-au programat la interviul final.

    totul a fost in engleza, au fost 2 romance si o tipa unguroaica cred mai cu experienta

    i'm so looking forward to the 14th of October
  •  
    cio
    • 2 mesaje
    1 Oct 2010, 00:13
    0 0
    frumos prezentat interviul irina, bravo (si inca o data felicitari)

    ce ai omis sa spui a fost lipsa de organizare, statul in picioare in 90% din timp (de la 9 jumate dimineata, pana pe la 9 seara).. si clasicele cozi romanesti

    altfel, ca idee.. de abia astept ziua de 14

    claudiu
  •  
    • 411 mesaje
    1 Oct 2010, 10:17
    0 0
    felicitari si tie!

    da, si am mai uitat sa spun ca practic nu recrutau pt 5 posturi libere REALE, ci pentru eventualitatea de a ne angaja cand se vor vacanta locuri in scurt timp, pentru ca au de gand sa achitioneze noi aeronave.

    si inca o neconcordanta: erau destui care au venit stiind ca e OD, fara invite fara nimic, pur si simplu auzisera ca se tine OD si au venit.

    aaah si pentru cine mai e interesat de Emirates si nu a reusit preselectia aia prin Lalsat, se zvoneste ca vin pe 12 octombrie (OD). o sa caut eu pe net sa vad daca e pe bune, dar multe lume vorbea despre data asta, asa ca e de luat in considerare...
  •  
    • 411 mesaje
    1 Oct 2010, 10:57
    0 0
    pentru cine e interesat de Emirates, uitati ce am mai citit pe un alt forum:

    Buna!
    Am sunat la cei de la Lalsat si am intrebat in ce consta pre-screening si mi au zis k se da un test la engleza,ceva psihologie,cred k asta se deduce din discutii si astfel se mai face o eliminare din cei 200 de candidati,k mi au spus k nu ajung toti la interviul cu cei de la Emirates. Deci pt data de 30oct vor fi mai putini de jumatate din 200 cei alesi...
  •  
    • 14 mesaje
    1 Oct 2010, 11:27
    0 0
    pt model felicitari 4wizz ...vroiam sa intreb cei care ati ajuns la sfarsit ,(la wizz) cat de avansata aveti engleza eu ma descurc cam genul mediu nu sunt cea mai buna stiu ca e cam idioata intrebarea doar ma intrebam aiurea asa..
  •  
    • 411 mesaje
    1 Oct 2010, 11:43
    0 0
    erau unii ff buni, vorbeau ca niste nativi, altii printre care si eu o engleza ok, mai balbaita daca am emotii etc. ideea e sa nu te pierzi...practic nu ai nevoie de nu stiu ce vocabular elevat sau tehnic... astea se invata mai incolo, la training
  •  
    • 411 mesaje
    3 Oct 2010, 21:06
    0 0
    cine mai vine maine?

    dati-mi add daca e, este id-ul meu pe pagina precedenta

    pup
  •  
    • 24 mesaje
    4 Oct 2010, 13:33
    0 0
    salut fetelor! care ati fost astazi la interviul cu lalsat nu ne spuneti si noua cum a fost ce probe etc, mersi mult
  •  
    • 411 mesaje
    4 Oct 2010, 14:28
    0 0
    eu am fost, mi-a placut mult. foarte organizat si profi.

    eram cam 13 persoane programate la o ora.
    intram in sala, totul frumos aranjat, aveam numele noastre puse in dreptul locului unde trebuia sa ne asezam.

    un test de engleza destul de ok, multiple choice si de completat.
    apoi pe spate intrebari gen: de ce ai fi un bun flight attendant, de ce vrei sa lucrezi cu noi etc.

    astea trebuiau completate in 15min. apoi sub tag-ul cu numele noastre era o intrebare (aceeasi pt toti) si anume sa vb despre job-ul precedent sau ultimele cursuri absolvite.

    vorbea fiecare 2-3minute, timp in care radu dragna (de la lalsat international) mai interactiona cu noi, punea intrebari complementare. un tip foarte funny si deschis, charismatic, mi-a placut mult de el.

    fiecare persoana din grupa mea s-a descurcat ft bine. apoi, cele mai scunde au fost rugate sa faca reach test-ul.

    raspunsul (pozitiv sper ) il vom primi intr-o saptamana.
  •  
    • 411 mesaje
    6 Oct 2010, 21:25
    0 0
    pentru fetele interesate, mai este un forum destul de activ aici:

    http://cabin-crew.myforum.ro/index.php


    feel free to join
  •  
    • 411 mesaje
    10 Oct 2010, 13:19
    0 0
    la Qatar vine cineva? e OD pe 23 octombrie
  •  
    • 24 mesaje
    12 Oct 2010, 08:08
    0 0
    Salut fetelor! Dintre cele care ati fost la interviul cu Lalsat nu ati primit nici una raspuns inca? O zi frumoasa sa aveti
  •  
    • 411 mesaje
    12 Oct 2010, 10:41
    0 0
    eu nu am primit nimic inca. oare nu anunta si daca am fost respinsi? sau trebuie sa deducem noi daca nu suntem contactati hmmm