vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 24 mesaje
    21 Sep 2010, 07:59
    0 0
    salut fetelor! ati primit careva din voi invitatie pana acum la interviul pt emirates? mersi.
  •  
    • 411 mesaje
    21 Sep 2010, 14:27
    0 0
    eu am primit azi invitatie de la wizzair. au pe 30sept la hotel phoenicia Recruitment Day si poate tine toata ziua.


    de la Emirates inca astept.....
  •  
    • 58 mesaje
    21 Sep 2010, 16:59
    0 0
    ce mi-ar placea si mie sa fiu stewardeza insa cam am emotii cu avionul de fiecare data
  •  
    • 411 mesaje
    21 Sep 2010, 17:05
    0 0
    cine mai vine la WIZZ sapt viitoare?
  •  
    • 14 mesaje
    21 Sep 2010, 17:15
    0 0
    pt wizz iti trebuie minim 1.65 nu?
  •  
    CHS
    • 42 mesaje
    22 Sep 2010, 10:47
    0 0
    vine cineva pe 25 in marseille , franta la qatar interview ?
  •  
    • 411 mesaje
    22 Sep 2010, 14:18
    0 0
    da, la wizz astea sunt conditiile:

    Requirements:

    * Aged 19 or over
    * Minimum 165cm (girls) and 170 cm (boys) in height
    * High school education degree
    * Fluent English both written and spoken
    * Ability to swim
    * Ability to reach the base airport in one hour during standby duty
    * Some face-to-face customer service experience and sales skills

    The perfect candidate also:

    * Possesses excellent communication skills
    * Is flexible and resilient to the demands of shift working
    * Is able to work under pressure
    * Can easily work in a team
    * An intermediate -level language exam (A, B or C) in one of the world languages is required by the Hungarian Civil Aviation Authority.

    Additional information

    * Tattoos and piercing (other than one earring per ear) are acceptable but must not be visible.
    * Please note that if you wear glasses or contact lenses and your prescription are above + or below – 4 you are likely to fail the mandatory medical examination.
  •  
    • 411 mesaje
    22 Sep 2010, 14:25
    0 0
    Am vb cu cei de la Lalsat (care au organizat primul screening de cv-uri pt Emirates) si mi-au zis ca maine vom primi toti un raspuns, indiferent daca e pozitiv sau negativ. Sper sa se tina de cuvant

    Bafta tuturor !!
  •  
    • 14 mesaje
    22 Sep 2010, 15:21
    0 0
    da multumesc pt informatii din pacate eu am doar 1.63 , am trimis la agentia care recuteaza pt emirate cv -ulin romana pe bestjobs dar am vazut prea tarziu ca trebuie sa trimit 2 poze si cv-ul in engleza daca le mai trimit maine e prea tarziu....?daca stie cineva sa-mi raspunda
  •  
    • 8 mesaje
    22 Sep 2010, 18:02
    0 0
    sesiunea de recrutare pt. Emirates s-a incheiat pe 18 septembrie.
  •  
    • 9 mesaje
    22 Sep 2010, 23:37
    0 0
    hello....as vrea sa te intreb la ce ora au specificat cei de la wizz ca trebuie sa fim acolo?as vrea sa ajung l ei dar din pacate lucrez si nu am idee cum sa fac...eu am mai fost anul acesta la interviu si din pacate am "pikt" la proba finala...asta ar fi a 3 oara cand recruteaza...dak ai nevoie de detalii referitoare la felul in care decurge interviul..go ahead...thanks..
  •  
    • 9 mesaje
    22 Sep 2010, 23:39
    0 0
    acest mesaj era pt model_wannabe
  •  
    • 411 mesaje
    23 Sep 2010, 10:41
    0 0
    Este la 10.00 a.m la Hotel Phoenicia.

    Eu nu am mai fost pana acum la niciunul, dar m-am informat f mult.

    Decurge la fel ca interviul pt Emirates?
    Adica intai 5min in care te prezinti, apoi teste engleza, apoi masurat/cantarit/verificat semne pe corp, group discussion si daca treci de toate, a 2a zi interviul final in care te intreaba de ce vrei sa lucrezi pt ei etc?

    Stiu ca trainingul dureaza 5-6sapt in Budapeste si este platit de ei. Cazarea si masa ti-o asigura tot ei?

    Ca si conditii salariale, e adevarat ca pt inceput nu sare de 500e? Asa am auzit, mi se pare putin fata de alte companii
  •  
    • 411 mesaje
    23 Sep 2010, 10:45
    0 0
    De cate persoane au nevoie ?
  •  
    • 9 mesaje
    23 Sep 2010, 11:48
    0 0
    nu..am fost si la Emirates..insa e diferit putin...l wizz intri singura intr-o sala unde sunt ei....si t lasa 2 minute sa vb singura in lb engl normal,sa t prezinti,in fine ei vor sa vada ca vb fluent si ai cursivitatea....apoi dak treci l etapa urmatoare....urmeaza role play..adik iti dau o situatie anume si vor sa vada cum ai reactiona tu in acea ipostaza..un schimb de roluri alaturi de unul din ei...dupa urmeaza group disc....adica...va grupeaza in echipe de cate 4 pers...si va da un fel de task..si trebuie sa ajungeti l un numitor comun interactionand cu toti cei din grup..prin asta vor sa vada ca socializezi,comunici cu ceilalti,esti un bun "coleg" de echipa.etc....si dupa
    urmeaza interviul final pe care eu l am sustinut insa am "pikt"..stai fata in fata cu ei....si t pun sa alegi un biletel p care l fel exista o situatie ...tot un fel d role play...si vb despre tine,experienta ta,etc...nu cred ca stie cineva de cate persoane au nevoie...niciodata nu fac publlica aceasta info...si eu as vrea sa vin joi,sa vad cum fac cu job-ul)
  •  
    • 9 mesaje
    23 Sep 2010, 11:56
    0 0
    hmm.....legat de salariu,la wizz salar de baza e cca 1200 ron + ore de zbor,etc...la acest capitol nu sunt bine informata..da,e mai putin,pt k e low cost si nu zbori pe destinatii lungi....nu se poate compara cu Emirates unde salar e cateva mii,plus layover-uri,zboruri de lunga durata..insa va treb sa t muti in Dubai pt stilul de viata oferit de Emirates...ai fi dispusa?eu as pleca si maine,insa mai e si familia..in leg cu training-ul...dureaza aprox 1 luna ...nu stiu exact ce presupune...
  •  
    • 411 mesaje
    23 Sep 2010, 12:32
    0 0
    Mai degraba m-as muta in Emirate. In ceea ce priveste familia, exista tehnologie, zboruri.. tot ii poti vedea o data la cateva luni.

    Dar daca la Wizz e asa mic salariul, nu stiu ... m-a demotivat asa la cat poti ajunge cu ore de zbor. Mi se pare ca la un salariu de 1500ron nu se merita atatea riscuri, timp liber spre zero. In schimb, pt Emirate altfel se une problema, dar daca nu ma anunta cei de la Lalsat ca am luat, nu ma pot prezenta la interviu.

    Merci mult de info pt interviuri :*
  •  
    • 6 mesaje
    23 Sep 2010, 12:46
    0 0
    Dragelor va rog spuneti mi si mie daca inafara de firma Lalsat (carora le-am trimis cv ul azi)si site ul Celor de la Emirates mai pot aplica undeva ? Ma gandesc ca m am trezit un pik km tarziu.. dar dat fiind faptul k interviul e pe 30 oct.....
  •  
    • 8 mesaje
    23 Sep 2010, 12:57
    0 0
    degeaba ai trimis azi cv la lalsat.nu vreau sa te descurajez dar sesiunea de aplicari cel putin pt. romania s-a incheiat inca de pe 18 septembrie.
  •  
    • 411 mesaje
    23 Sep 2010, 14:18
    0 0
    da, asa e din pacate

    ultima zi de aplicatie, atat pe site-ul oficial, cat si pe Lalsat/BestJobs a fost 18 septembrie.

    cel mai bine, fa-ti cont pe site-urile mai multor companii aeriene si asa vei vedea din timp cand au Open Days sau Assesment Days in orasul tau sau in apropiere.

    eu n-am primit inca raspunsul de la Lalsat....