vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 299 mesaje
    25 Iul 2010, 01:24
    0 0
    hey pe mine m-au chemat de la ora 2,si am mai intrebat inca o data ora si e sigur 2pe cineva a chemat de la ora 10 deci o sa fim pe grupe nu mai stam inghesuiti
  •  
    • 3 mesaje
    25 Iul 2010, 10:49
    0 0
    Mersi pt raspuns, em inteles 2 dar apoi am inceput sa fiu nesigura si m am trezit azi de la 6 sa ma preg sa merg la 9 si cand am vazut postul tau m am bagat la loc in pat fericita ca mai e cineva de la 2 si pot sa mai dorm
  •  
    • 12 mesaje
    25 Iul 2010, 17:43
    0 0
    sorry n-am mai intrat d ieri p forum. m-am intors...am pikt dupa testul de engleza... voi?
  •  
    • 299 mesaje
    25 Iul 2010, 19:14
    0 0
    hey si eu la fel nush de ce ca am ajuns si la 2,12 cm si la test sunt sigura ca am facut totul bine,ma gandesc ca poate nu i a convenit eseul,god knows.M-am uitat acum la Emirates au Open day in Paris pe 21 august
  •  
    • 12 mesaje
    25 Iul 2010, 19:23
    0 0
    la fel si eu. nu cred k testul a fost crietriul...ma gandesc k atunci knd ne-am dus la 2,12 si ne-au intrebat d scars...felul cum le-am raspuns, dak le-a placut d noi.................... who knows, oricum sunt sigura k din cele care raman in final si trec si de medical...vor plek mult mai putzine in qatar k asa s intampla. nu sunt hotarate sa plece si rapesc locul altora care vor
    verifica-ti prv-ul
  •  
    • 299 mesaje
    25 Iul 2010, 20:12
    0 0
    o sa intru si eu cam in 2 ore pe mess s ne auzim acolo
  •  
    • 12 mesaje
    26 Iul 2010, 20:09
    0 0
    dak a trecut cineva de testul la engleza...sa ne spuna si noua cum a fost. ce subiecte s-au dat la group discussion si alte detalii. thx
  •  
    • 9 mesaje
    31 Iul 2010, 23:21
    0 0
    Hello fetelor! Am fost si eu pe 24 la OD Qatar. M-au sunat pentru duminica, am trecut testul de engleza si group discussion, marti am avut interviul final. Ce pot sa va spun...testul de engleza a fost acelasi, doar tema de eseu a fost alta si anume: "Prezinta un moment dificil din viata ta. Ce ai avut de invatat si cum te v-a ajuta pe viitor in cariera de flight attendant". La group discussion am avut doua teme simple. Interviul final a decurs normal, am discutat despre viata personala si profesionala in jur de 10-15 minute, Adriana a fost ff dragutza si prietenoasa..astept un raspuns in 3 saptamani!
  •  
    • 9 mesaje
    31 Iul 2010, 23:29
    0 0
    Scuze, acum am vazut ca doreai info pt group discussion. Am avut doua teme: 1. Sa zicem ca maine ar veni sfarsitul lumii si ar ramane pe planeta doar Romania. Alege 3 tari pe care le-ai salva si 3 tari pe care nu le-ai salva si de ce. 2. Cum ai reactiona daca ai veni acasa dupa un zbor lung si obositor iar colega ta de camera ar fi intr-o mare petrecere, cu bautura si tigari? Cum rezolvi problema? Cam acestea au fost temele
  •  
    • 12 mesaje
    1 Aug 2010, 08:25
    0 0
    Felicitari Alezish! la group discussion exista raspunsuri corecte sau incorecte? cineva zicea k trebuie sa ajungeti la un consens, sa t vada k participi. tu ce ai raspuns?
    este prima data cand mergi la interviu?
    incep sa ma descurajez, am fost de 2 ori pana acum
  •  
    • 9 mesaje
    2 Aug 2010, 20:13
    0 0
    Nu pot sa spun ca exista raspunsuri corecte sau incorecte, fiecare gandeste in felul lui, un raspuns care pentru tine e corect pentru mine s-ar putea sa fie incorect, e vorba de cum gandeste fiecare si da, grupul trebuie sa ajunga la un consens. Eu am avut noroc sa ma aflu printre niste fete foarte simtite si mature, am discutat intre noi, ne-am ascultat si am tras concluzii finale, acceptate de toata lumea. Trebuie sa fi la locul tau, sa sti sa asculti si la randul tau sa-ti dai cu parerea. La mine a fost a 2-a oara cand m-am prezentat la recrutare, prima data, la fel ca tine, am picat testul de engleza. Nu te descuraja..sunt persoane care incearca si de 10 ori si reusesc pana la urma. Important e sa fi pozitiva si increzatoare!!! Asta e spiritul!
  •  
    • 12 mesaje
    2 Aug 2010, 20:57
    0 0
    merci frumos sper sa zburam impreuna intr-o zi
    succes si sa te bucuri de fiecare moment petrecut acolo :*
  •  
    • 9 mesaje
    2 Aug 2010, 23:03
    0 0
    Cu multa placere! O sa zburam!..cu siguranta!! multi pupici si multa multa bafta!
  •  
    • 1 mesaje
    6 Aug 2010, 10:26
    0 0
    Buna fetelor,ma numesc Ioana si sunt din Timisoara.Ma gandesc sa merg la open day la Emirates in 14 august la Bratislava,Slovacia pentru ca am vazut ca in Roamania nu se prea anunta devreme un od,asa ca daca mai e cineva din Timisoara care vrea sa vina cu mine cu masina am 2 locuri disponibile id mess ioanaer@yahoo.co.uk
  •  
    • 56 mesaje
    16 Aug 2010, 11:10
    0 0
    Buna fetelor. Se pare ca nu mai zice nimeni nimic cum a fost la ultimele interviuri. De ex eu am fost la interviul pt Oman dar nu am mai ramas pana la sfarsit pt ca mi s-a facut rau si nu mai stiu nimic daca a plecat cineva sau nu. Pt fetele care au mers la Emirates, cum a decurs interviul?La Bucuresti cand au fost ultima data, mi s-a parut o aiureala totala si tot asa nu se mai stie nimic dc a plecat cineva sau nu. Multumesc.
  •  
    • 1 mesaje
    9 Sep 2010, 16:45
    0 0
    Vin iarasi Emirates in Romania!!! De data asta nu mai fac Open Day , ci au o agentie cu care lucreaza. Probabil o sa fie mai organizat de data asta...Sa speram!
  •  
    CHS
    • 42 mesaje
    14 Sep 2010, 13:19
    1 0
    da , vin in oct.. dar daca nu ai invitatie de la agentie nu poti sa intri ...
  •  
    • 411 mesaje
    18 Sep 2010, 12:39
    0 0
    Prin ce agentie lucreaza acum Emirates si cum putem contacta ca sa participam la OD in octombrie?

    Etihad, Qatar mai vin toamna asta in Bucuresti?

    Ms de info
  •  
    • 411 mesaje
    18 Sep 2010, 12:46
    0 0
    Am inteles ca vor sa recruteze 50 de stewardeze.
  •  
    • 411 mesaje
    18 Sep 2010, 12:49
    0 0
    Vin pe 30 si 31 oct in Buc si fac preselectia initiala printr-o agentie de aici.